Reklama
 • Poniedziałek, 28 grudnia 2015 (08:05)

  W okresie przekwitania poziom estrogenów – ważnych dla narządu rodnego hormonów – zaczyna spadać. Na szczęście wiadomo, jak łagodzić skutki tego niedoboru.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 grudnia 2015 (13:05)

  Ta zmiana czeka każdą z nas, ale wcale nie oznacza końca radości życia i naszej kobiecości. Gdy dobrze się przygotujemy na ten niełatwy czas, przetrwamy go z uśmiechem, w doskonałym zdrowiu i... ze smukłą sylwetką.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 17 listopada 2015 (09:05)

  1. Masaż tarczycy Żeby zmniejszyć odczucia uderzeń gorąca, połóż kciuki na szyi i równocześnie naciśnij delikatnie prawą i lewą stronę tarczycy. Powtórz ucisk kilka razy. Taki zabieg należy przeprowadzać regularnie rano i wieczorem. 2. Aromaterapia Kąpiele z dodatkiem olejku tymiankowego, lawendowego lub jałowcowego pomogą ukoić nerwy i spokojnie przespać noc. Jednorazowo do wanny napełnionej ciepłą wodą wlewaj po dziesięć, piętnaście kropli olejku do aromaterapii. 3. Na talerzu W cza

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 listopada 2015 (10:05)

  Patrzysz na swoje życie wstecz i myślisz – wszystko co najlepsze już za mną... Życie toczy się dalej, a przed tobą wiele szczęśliwych dni. Przestań się zamartwiać, uśmiechnij się i działaj! są najbardziej typowe dla okresu przekwitania. Ale mogą pojawiać się także z innych powodów. Sprawdź, jak zorientować się, co jest ich podłożem, a następnie skutecznie je złagodzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 listopada 2015 (13:05)

  Skończyłam 43 lata. Mam nocne poty, duszności, napady gorąca. Twarz i szyja stają się wtedy czerwone, a na klatce piersiowej, plecach i rękach pojawiają się czerwone plamy. Trwają od 30 sek do 10 min. Chodzę rozdrażniona i nie mogę spać. Czy mam już menopauzę? Alicja (43 l.) z Olsztyna.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 27 sierpnia 2015 (14:05)

  Porzuć wstyd. Menopauza to nie końcowy etap życia! To tylko „pauza” – przystanek, po którym następuje kolejny – znów piękny. Od ciebie zależy, jak przeżyjesz ten czas. Masz wybór: utknąć w negatywnych przekonaniach i zaprzeczać zmianom lub... bardziej świadomie z nimi żyć. – To moment, kiedy warto sięgnąć do tego, kim jestem, czego pragnę i jakie jest moje miejsce w życiu – podpowiada Katarzyna Dańska. – Spróbować docenić ten cz

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Czwartek, 27 sierpnia 2015 (14:05)

  Pozornie wydaje się, że kobiety traktują menopauzę jak naturalny etap. Jednak badania pokazują, że co trzecia z nas utożsamia ją z utratą kobiecości i z czymś, co trzeba ukrywać...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 sierpnia 2015 (14:05)

  Duszności, bezsenność, wahania nastrojów... To tylko nieliczne objawy przygotowywania się organizmu do ostatniej miesiączki.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Poniedziałek, 10 sierpnia 2015 (13:05)

  Ogromne znaczenie w okresie menopauzy ma prowadzenie zdrowego, zrównoważonego trybu życia. Warto wykorzystać ten czas na własny rozwój i samorealizację.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Czwartek, 2 lipca 2015 (15:00)

  Czy zanim kobieta będzie miała menopauzę, odczuwa jakieś objawy, które ją poprzedzają?

  Czytaj więcej Komentarzy:0