Reklama
 • Czwartek, 12 marca 2015 (12:05)

  Jej oznaki mogą pojawić się, gdy jeszcze regularnie miesiączkujemy, lub gdy zaburzenia cyklu dopiero zaczynają występować. Oto metody, które według specjalistów są w stanie przywrócić nam formę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 marca 2015 (15:05)

  Czy parodontoza może się nasilić w okresie menopauzy? Czy może mieć na to jakiś wpływ przyj- mowanie HTZ? Hanna G., Pionki

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 lutego 2015 (13:05)

  Nie chcę stosować hormonalnej terapii zastępczej, a coraz bardziej dokuczają mi uderzenia gorąca. Co robić? Danuta z Bydgoszczy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 6 lutego 2015 (13:05)

  Choć to naturalny etap w życiu kobiety, budzi wiele pytań, obaw i wątpliwości. O zdrowie w okresie menopauzy pytamy naszego eksperta dr n. med. Edytę Wlaźlak, ginekologa- -położnika, z Centrum Medycznego Dermed w Łodzi.•Notowała Olga Kamińska

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Poniedziałek, 19 stycznia 2015 (08:05)

  Konsultacja: spec. ginekolog Ryszard Rutkowski, NZOZ Centrum Medyczne w Warszawie Gdy organizm przestaje produkować estrogeny, czyli hormony płodności, pojawiają się przykre objawy: uderzenia gorąca, wahania nastroju, intensywne pocenie się, problemy ze snem. Choć są nieuniknione, możesz je skutecznie łagodzić, tak by stały się prawie nieodczuwalne i nie przeszkadzały ci normalnie funkcjonować ani cieszyć się ż

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 18 grudnia 2014 (15:00)

  Przekwitanie to część naszego życia. Nie kończy się ono na menopauzie! Przeciwnie, wiele kobiet twierdzi, że dopiero wtedy się zaczyna. Sprawdź, jak się do tego przygotować.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 2 grudnia 2014 (13:00)

  Od pewnego czasu odczuwam swędzenie sromu, ale to przecież normalne po menopauzie. A ginekolog powiedział, że chce mi zrobić wulwoskopię i w razie potrzeby pobrać wycinek do badania his topatologicznego. Czy to konieczne? My ślałam, że zapisze mi leki... Ilona z Łodzi

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 2 grudnia 2014 (08:00)

  Jestem w okresie menopauzy. Słyszałam, że jej objawy łagodzą preparaty zawierające Cimicifugę racemosa. Co to za roślina i jak działa? - chce wiedzieć Eliza z Bydgoszczy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 19 listopada 2014 (13:00)

  Jak namówić żonę, żeby poszła do lekarza (jakiego?) po poradę, pomoc? Żona przechodzi menopauzę (ma 51 lat). Od pewnego czasu jest bardzo pobudzona, nie panuje nad sobą, szybko wpada w złość, po chwili jej przechodzi. Mija kilka godzin albo dni i znów z równowagi wyprowadza ją cokolwiek, np. źle złożony koc. To trwa już kilka miesięcy. Kto może jej pomóc?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 14 listopada 2014 (10:05)

  Przekwitanie to część naszego życia. Ono nie kończy się na menopauzie! Mało tego, wiele kobiet twierdzi, że dopiero wtedy się zaczyna. Sprawdź, jak się do tego przygotować.

  Czytaj więcej Komentarzy:0