Reklama
  • Środa, 8 kwietnia 2015 (12:00)

    Cała prawda o... menopauzie

Reklama

1. Menopauza dotyka kobiety po 50. Nie ma reguły. Są kobiety, które wchodzą w nią wcześniej, tj. ok. 45. roku i takie, które przeżywają ten czas po 55. roku życia. Co więcej, organizm zaczyna przygotowywać się do tej zmiany już około 35. roku życia.

2. Można opóźnić wystąpienie dolegliwości. Pod warunkiem, że wyeliminujemy czynniki przyspieszające starzenie się m.in. palenie, nadużywanie alkoholu, brak ruchu i otyłość. Ważne! Wczesne objawy menopauzy mogą pojawić się przy restrykcyjnym odchudzaniu, przewlekłym stresie i u kobiet, które nie mają dzieci.

3. Objawy pojawiają się z dnia na dzień. Wygasanie czynności jajników aż do ostatniej miesiączki może trwać od 3 do 8 lat. Natura daje nam czas, w którym możemy podjąć pewne kroki, żeby złagodzić przebieg menopauzy.

4. Menopauza przed 45. rokiem życia zwiększa ryzyko zawału. Z badań naukowych wynika, że kobiety, wcześnie przechodzące menopauzę są ponad dwukrotnie bardziej narażone na zawał, udar i inne choroby sercowo-naczyniowe w późniejszym wieku.

Są one największym zagrożeniem kobiet w okresie menopauzy. Na serce umiera obecnie więcej kobiet niż mężczyzn.

Więcej na temat:prada | menopauza

Zobacz również

  • Wizyty położnej środowiskowej kojarzą nam się tylko z okresem ciąży i połogu. Mało kto wie, że na jej pomoc mogą też liczyć panie, które ciężko przechodzą okres przekwitania oraz kobiety po... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.