Reklama
  • Środa, 22 maja 2013 (09:54)

    HTZ: Plaster czy pigułka?

Leczenie hormonalne polega na zażywaniu tabletek doustnych lub przyklejaniu plastrów. Ta druga forma HTZ nazywana jest przezskórną (transdermalną). Ma ona pewną przewagę nad tabletkami.

Reklama

Zalety podawania hormonów „przez skórę”: uwalniają się powoli i w stałej dawce. W porównaniu z terapią ta-bletkami ich poziom jest więc stabilniejszy.

Jeżeli bowiem przyjmuje się pigułki, stężenie hormonów ulega zmianom: jest większe w chwili zażycia, a po jakimś czasie spada, by znów wzrosnąć w chwili połknięcia kolejnej tabletki.

Efekt? Duże wahania dobowe ilości estrogenów we krwi.

Życie na gorąco
Więcej na temat:plaster | leczenie | pigułka

Zobacz również

  • W ciągu dnia jest ci nagle gorąco i robisz się czerwona na twarzy? W nocy często się pocisz tak, że musisz się przebierać, a nawet zmieniać pościel? Uderzenia gorąca i zlewne poty dotyczą od 50... więcej

Wasze komentarze: 3,

przeczytane przez: 8 osób Dodaj komentarz
Aga

~Aga -

Zadowolona ma rację. Artykuł nie bierze pod uwagę kremu z progesteronem, a ten sobie dobrze radzi w utrzymywaniu równowagi hormonalnej w organizmie. Moja mama zamiast htz stosuje progestellę i jak ją pytam jak się po niej czuje, to mówi mi, że dobrze, nie ma już takich wybuchów gorąca, nadmiernej potliwości itd. Wyniki w normie.

Kaja

~Kaja -

Ciekawy artykuł , nie wiedziałam że można łagodzić menopauzę kremem zapytam mamy co ona na to ja bym spróbowała :-)

zadowolona

~zadowolona -

Witam właściwie tytuł artykułu powinien brzmieć "Plaster, pigułka czy krem". Od pół roku w Polsce mamy możliwość korzystania z kremu z naturalnym progesteronem dedykowanym dla kobiet w okresie peri-menopauzalnym jak i podczas klasycznej menopauzy. Progestella Menopauza tak jak plaster uzupełnia w sposób stabilny spadek hormonów.