Reklama
  • Środa, 19 listopada 2014 (13:00)

    Menopauza. Jak namówić żonę na wizytę u lekarza?

Jak namówić żonę, żeby poszła do lekarza (jakiego?) po poradę, pomoc? Żona przechodzi menopauzę (ma 51 lat). Od pewnego czasu jest bardzo pobudzona, nie panuje nad sobą, szybko wpada w złość, po chwili jej przechodzi. Mija kilka godzin albo dni i znów z równowagi wyprowadza ją cokolwiek, np. źle złożony koc. To trwa już kilka miesięcy. Kto może jej pomóc?

Niestety, nie wiem, jak namówić pańską żonę na wizytę u lekarza. Na pewno przyda się jej porada ginekologa. Pobudzenie, niepokój, drażliwość, płaczliwość – te odczucia są spowodowane niedoborem hormonów płciowych (estrogenów), należą do tzw. objawów wypadowych.

Reklama

Jednym z najbardziej dokuczliwych objawów klimakterium są uderzenia gorąca i napadowe pocenie się. Przejawia się to nagłym rozszerzeniem naczyń krwionośnych, głównie skóry twarzy i klatki piersiowej. Trwa kilka minut i wywołuje uczucia gorąca, co z kolei powoduje nadmierne pocenie się.

Napady gorąca i potliwości są często przyczyną budzenia się w nocy i zmęczenia w ciągu dnia. Lekarz po rozmowie z pacjentką i na podstawie wyników badań zleci odpowiednią terapię.

Świat & Ludzie
Więcej na temat:menopauza | napady | żona | lekarz

Zobacz również

  • Źle znoszę menopauzę. Na ostatniej wizycie u ginekologa lekarka poleciła mi transdermalny sprej z estradiolem. Co Pani sądzi o tej drodze podawnia hormonów? Elżbieta z Kielc więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.